Інтернет-шахраї. Як не потрапити на гачок шахраїв у мережі? (відео)

Дедалі частіше люди потрапляють у тенета  інтернет-шахраїв. На гачку опинилися вже кілька десятків закарпатців. Як розпізнати чесного покупця та справжнього крадія в мережі?!

 

Головна мета шахрая – витягнути якнайбільше інформації про вашу банківську карту. А тому ми хочемо  виявити підступ і не дати себе ошукати.

Одна з типових ситуацій: у мене є  фотоапарат, яким вже давно не користуюсь. Він у хорошому стані і точно комусь знадобиться. Виставляю свій товар на один з відомих сайтів купівлі-продажу і чекаю. Ціна доступна. Техніка хороша, тому мені одразу телефонують.  Цей псевдо банківський працівник дохідливо пояснює мені, що гроші перераховують від юридичної особи, а відтак з’являються деякі умови. Всього- на – всього потрібно продиктувати перелік цифр на звороті картки. Проте ще за хвилину зявляється  нова умова. На запитання, навіщо потрібна сума на рахунку, банківський працівник відповідає: такі умови банку. Пізніше у банку  ми дізналась, що ніяких грошей на рахунку бути не повинно. І свій секретний код повідомляти  нікому не варто. Тому завжди варто пам’ятати правила безпеки Інтернет- шопінгу:

- користуйтеся тільки відомими Інтернет-магазини й Інтернет-аукціонами, які мають хорошу репутацію;

- користуйтесь ресурсами, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на нього;

- користуйтесь тільки тими Інтернет-ресурсами, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;

- використовуйте для отримання й оплати замовленого товару послугу накладного платежу.