Обережно – шахраї: як фіктивні волонтерські фонди ошукують українців
До нас з проханням опублікувати свою історію звернулась львів’янка Ольга Федьків.
Звичайна жителька України, що володіє невеликою фірмою по заправці картитриджів для друку, Ольга щомісяця відправляла певний відсоток свого заробітку на кошти АТО. І до початку російсько-українського конфлікту жінка займалася благочинністю – відправляла гроші на лікування важко хворим дітям, орієнтуючись на знайомі місцеві фонди. З початком війни Ольга вирішила допомагати також і пораненим солдатам, тому знайшла в інтернеті навмання декілька фондів, що займалися цим напрямом допомоги.
“Після регулярного перерахування певної суми грошей, цей фонд почав звертатися до мене з вимогою фінансової підтримки все частіше. Телефонували з невизначених номерів. Після відмови дзвонили знову, представляючись вже іншим благодійним фондом, знову просили грошей. Лише після погрози міліцією ці дзвінки зупинились”, – розповідає Ольга кореспонденту ІНФОРМАТОРа.
Ольга надала назви цих фондів, аби попередити наших читачів про шахрайство: “Оживи мрію” та “Щаслива країна”. Як повідомляє жінка, наразі телефони цих організацій вимкнені або змінені.
Загалом Ольга втратила більше 30 тисяч гривень, допомагаючи волонтерам-шахраям. Проте, зрозумівши помилку, жінка не втратила бажання рятувати захисників.
“Я звернулася до відомих видань, що розміщують на своїх сайтах посилання на вже перевірені волонтерські проекти. Я звернулася в один з них з пропозицією закупки для них ліків, але мені відповіли, що фонд займається не ліками, а амуніцією та тепловізорами. Це мене одразу переконало в тому, що фонд – надійний, адже аферисти одразу в взяли запропоновані гроші без зайвих питань та уточнень. Трохи згодом я вийшла на фонд, який займається наданням протезів для поранених солдат, і наразі співпрацюю з ним”, – завершує свою розповідь жінка.
Редакція ІНФОРМАТОРа закликає читачів уважно обирати лише перевірені фонди допомоги бійцям АТО, аби уникнути неприємних ситуацій та ошуканства.