Шахраї не дрімають

Ніхто не застрахований від ситуацій, коли шахраї різними шляхами можуть вас обдурити та виманити гроші. Розповімо про найпоширеніші методи, якими вас можуть ошукати.

Телефонні шахраї

Вони повідомляють, що родич або знайомий потрапив у біду чи ситуацію, яка потребує певної суми грошей. Часто представляються і міліціонерами. Є приклади, коли наші краяни, не перевіривши повідомлення, віддають чи перераховують величезні суми невідомим особам, маючи надію, що це допоможе вирішити ситуацію, у яку начебто втрапили їх рідні. Згодом з’ясовується, що з ними все гаразд, але кошти вже втрачено. Зазвичай зловмисники одразу знімають суму з банківської картки, які пересилають стурбовані жертви (причому знаходяться вони, як правило, за межами області, а телефони, з яких дзвонили, відключають). Щоб убезпечити себе від таких ситуацій, найперше зателефонуйте особі, з якою ніби щось трапилось, і переконайтесь, що з нею все гаразд. Дзвінки від працівників банків чи соціальних служб Такі псевдо благодійники телефонують, щоб «надати допомогу», ніби-то збільшити кредитний ліміт чи перерахувати отримані кошти на ваш рахунок. Нікому в жодному разі не кажіть свій ПІН-код. Якщо вам дійсно телефонують з тієї чи іншої установи, то їм давно відомі ваші персональні дані і уточнювати їх їм не потрібно.

Шахрайство через мережу Інтернет

Часто громадяни розміщують на сторінках відповідного веб-сайту оголошення про купівлю/продаж товарів. А ще вказують свій номер мобільного. Шахрай телефонує, представляється покупцем та пропонує розрахуватися за товар безготівковим платежем. Продавець, як правило, називає номер свого карткового рахунку. Через деякий час до нього телефонує особа, яка представляється працівником банку та повідомляє, що для підтвердження переказу грошей потрібно підійти до банкомату та здійснити ряд операцій. Запам’ятайте! Справжні працівники банківських установ, ні за яких умов не будуть запитувати у вас особисті дані, секретні коди чи іншу інформацію, яка надходить у вигляді СМС-повідомлень. Коли захочете щось придбати, то недобросовісні особи наполягатимуть, аби ви спершу переказали їм гроші за товар. Як правило, після перерахунку коштів зв’язок з продавцем зникає, як і оголошення на веб-сайті.

Дистриб’ютори із товарами за «півціни»

Частенько буває, коли «продавці» пропонують придбати «за півціни» бракований товар. Схема доволі проста. Чоловік або жінка звертаються до когось із перехожих та розповідають, що є представниками відомої торгової марки-виробника. У Чернівцях – проїздом, бо повертаються із виставки у Києві. Але от халепа: в авто закінчився бензин, а заправитись нічим. Тож тепер мусять продавати дуже дорогі товари майже за безцінь, аби дістатися додому. Або ж просто кажуть, що це залишки, з якими на фірму не варто і повертатися, тож готові віддати за собівартістю. Насправді шахраї купують на ринках найдешевші товари (посуд, побутову техніку...) та намагаються продати їх якнайдорожче. Правоохоронці вкотре просять громадян бути уважними і обережними! Якщо ви опинились у подібній ситуації, телефонуйте на №102. Завдяки вашому оперативному повідомленню міліція швидко відреагує та затримає шахраїв.

Глибоцький РВ УМВС у Чернівецькій обл.